O plynu nevíte

Nádrže jsou bezpečné, jsou vyrobeny z ocelového plechu a osazeny bezpečnostním elektromagnetickým ventilem. Při vypnutém motoru se ventil uzavře. V případě požáru nebo dopravní nehody s deformací nádrže upouští bezpečnostní ventil plyn mimo auto. "Nádrž s LPG nevybuchuje ale vyhořívá a to ve vlnách a bezpečně mimo vozidlo. V autě s LPG vybuchuje pouze benzínová nádrž stejně jako v benzínovém autě. Je to bezpečné. Je to tlaková nádoba, která splňuje všechny požadavky. Podle německého autoklubu ADAC prokazují nárazové a požární testy, že automobily s pohonem na zkapalněný plyn jsou stejně bezpečné, jako srovnatelná benzínová vozidla.
V ČR je životnost nádrže na plyn stanovena vyhláškou na 10 let. Při výměně nádrže je třeba vyměnit také její příslušenství.

Uživatelé si chválí prodloužený dojezd. V autě máte dvě nádrže. Když dojde plyn, přepne se systém automaticky na benzin. Systémy samozřejmě umožňují i manuální přepínání mezi oběma palivy během jízdy. Když nechcete, tak o jízdě na plyn (kromě návštěv čerpaček) vůbec nevíte. Řídící jednotka si zvolí to správné palivo a přepíná podle potřeby.

U systému Stefanelli je záruka 2 roky bez omezení kilometrového nájezdu. Potíže mohou mít po jejím vypršení ti, kteří pak nechtějí jezdit k autorizovanému dealerovi. Garážisté plynová auta opravují neradi.

Síť čerpacích stanic na LPG je v ČR nejrozsáhlejší v porovnání s ostatními alternativními palivy. Je jich víc než 850. V Česku vám u čerpačky obvykle plyn natankuje obsluha, v zahraničí to většinou musíte zvládnout sami. Není to nic složitého, prodejce vás to rád naučí.

Výhodou pro podnikatele je odpuštění silniční daně firemním vozidlům s pohonem na LPG. Velkou nevýhodou je zákaz vjezdu do některých podzemních garáží.

Ekology potěší, že s provozem auta na plyn také přibližně o desetinu klesnou emise CO2.

 

Máte dotazy?

Rychlý kontakt

V Lípách 375
290 01 Sokoleč
Telefon
+420 777 133 911
E-mail
info@autolysa.cz